6 idealnych plaż na randkę na Lofotach

Zaręczyny na Lofotach? A może randka tylko we dwoje?

@northspic

DLA KOGO SĄ LOFOTY?

     

     Lofoty to miejsce na urlop dla każdego. Wiek, nie gra tu żadnej roli. Coraz więcej osób przyjeżdża tutaj na plener poślubny, na wakacje tylko we dwoje, lub właśnie na zaręczyny. Ten wpis powstaje dokładnie w dzień matki 26.05. Tuż po opublikowaniu reels na instagramie w podobnej tematyce, a ja mam już 8 wiadomości w skrzynce, że to świetny pomysł.

LOFOTY SĄ ŚWIETNE NA ZERĘCZYNY. 

       Poza samą magią miejsca, lato na wyspach to piękno samo w sobie. Powodów jest kilka.

  • Po pierwsze, jesteście 300 km nad kołem podbiegunowym.
  • Po drugie, w okresie letnim złota godzina trwa tutaj może nie całą noc, ale od 23-2 nad ranem.
  • Po trzecie, otoczenie plaży, słońca o północy, skalistych gór, zieleni i magi fal morza norweskiego.

       To wszystko sprawia, że to miejsce jest jednym z lepszych właśnie na zaręczyny. 

       Bardzo często to podróż marzeń dla wielu osób.

      Wszystko zależy od tego czy chcecie się zmęczyć. Jeżeli nie przeszkadza Wam wędrówka górska i sama droga dla Was się liczy nie cel, to zapraszam na wpis. Najlepsze szczyty na randkę na Lofotach. 

      Jeżeli jednak chcecie zrobić to z pozycji parkingu, wziąć kosz piknikowy, czy po prostu  posiedzieć na plaży bez wędrówek górskich, to podaję Wam listę. 

       Dodatkowo, jeżeli chcielibyście uchwycić słońce w idealnym czasie, to polecam apkę  SunSurveyor.

Każda plaża jest dostępna prosto z drogi i dobrze widoczna. Musicie koło nich przejechać, dlatego ich nie przegapicie. 

@lofotengirl
Ramberg

Wyspa Moskenes

       To wyspa, ktora zamieszkana jest w 98% od strony wewnętrznej. Jedyna osada od strony północnej wystawiona na otwarte morze to Fredvang i to właśnie tu zobaczycie słońce o północy z mało znanej plaży SANDBOTNEN.

( SANDBOTEN) 

Wyspa Flakstad

       Tutaj macie trochę więcej plaż do wyboru. Pierwsza i najładniejsza to RAMBERG PLAŻA. To ta którą widzicie często na moich zdjęciach. Z niej widać również midnightsun. Warto wspomnieć, że chociaż dzień  polarny zaczyna się końcówką maja, to od jego początku widać słońce sunące po lini horyzontu. To idealne miejsce na randkę i spacer po plaży. 

      PLAŻA SKAGSANDEN przy campingu Beach  Camp Lofoten. 

       Ten teren jest na tyle rozległy, że każdy znajdzie miejsce dla siebie. Dodatkowo, nie ma w koło zabudowań, co jeszcze bardziej nakręca magię miejsca. Wyobraźcie sobie słońce o północy, magie szumu fal, bryzę morską na twarzy i surferów…. Idealne miejsce! Na plaży jest nawet kawiarnia i sauna, dlatego możecie zrobić sobie idealny wieczór. 

   PLAŻA W VIKTEN 

       Miejsce jest mało znane i tak na prawdę odwiedzane wieczorem głównie przez nas miejscowych. Znajduje się tuż koło huty szkła dmuchanego. Tam właśnie powstał symbol Lofotów. 

Wyspa Vestvågøy

       Tu króluje przede wszystkim plaża na UTTAKLEIV, choć słońce widoczne jest tylko do około godziny 2. Pamiętajcie, że na sąsiedniej plaży Haukland, nie widać midnightsun. W okresie letnim słońce zachodzi tam koło 21/22 za górę Veggen. 

       Na wyspie Vestvågøy możecie znaleść jeszcze kilka innych fajnych miejsc, jak Unstad, czy Eggum, jednak w moim wyborze chodzi głównie o magię miejsca i zobaczenie słońca o północy. 

Uttakleiv o północy w lipcu

   PLAŻA NA GIMSØY 

     Dostać się tutaj jest tak samo łatwo jak do poprzednich plaż. Wszystko dostępne jest z pozycji drogi. Znajduje się tuż przy campingu HOVGÅRD i jest ogólnodostępna. Nie można tam spać na dziko pod namiotem. Miejsca noclegowe wyznaczone są przez camping. Znajduje się tam również stadnina koni, na których można sobie wykupić przejażdżkę o północy. Magiczne przeżycie. 

 

I to tyle na dzisiaj, jeżeli chodzi o idealne plaże na radnie na Lofotach. Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi i mojej liście, wasza randka będzie niezapomniana. Jeżeli uda się Wam to co zaplanowaliście, to dajcie znać, z chęcią pooglądam sobie wasze zdjęcia. 

DO ZOBACZENIA NA LOFOTACH  JUŻ WKRÓTCE. 

Plaża na Gimsøy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *